Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Antrenorul echipei de fotbal FC Viitorul, Mircea Rednic, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă online, că jucătorii săi nu trebuie să o subestimeze pe CSM Poli Iaşi şi să se gândească la faptul că vor juca împotriva ultimei clasate a Ligii I.

"Nu trebuie să ne gândim că Iaşi e ultima clasată. Pentru că de când a venit antrenor Nicolo Napoli echipa lor e mult mai bine aşezată în teren, a câştigat şi un meci. La Clinceni a avut o repriză foarte bună în care a şi înscris. Deci va fi greu, trebuie să luăm foarte în serios acest meci. Dar trebuie să luăm şi puncte. Fiind un meci restant, e important să câştigăm şi să terminăm în primele cinci în play-out, ţinând cont că am avea astfel un meci în plus acasă", a spus el.

"Băieţii erau trişti şi dezamăgiţi de felul în care au jucat cu Botoşani şi de faptul că am ratat play-off-ul. Acum nu avem ce să mai facem, asta e situaţia. Dar felul cum se joacă play-out-ul îţi mai dă şansa să te gândeşti să prinzi barajul de cupe europene. Iar ăsta e un lucru bun. Însă nu mai vreau să punem iar obiective, trebuie să luăm meci cu meci. Iar primul este cel cu Iaşi", a adăugat Mircea Rednic.

Echipa de fotbal FC Viitorul întâlneşte, joi, de la ora 19:00, pe teren propriu, formaţia CSM Poli Iaşi, într-o partidă restantă din etapa a 24-a a Ligii I.

Meciul FC Viitorul - CSM Poli Iaşi, din etapa a 24-a a Ligii I, din 22 februarie, a fost întrerupt de arbitru în minutul 67, la scorul de 0-0, din cauza ceţii. Partida trebuia să se reia a doua zi, 23 februarie, la ora 16:00, de la minutul 67. Arbitrul a considerat însă că meciul nu poate fi reluat tot din cauza ceţii şi l-a reprogramat o oră mai târziu, de la ora 17:00. Nici atunci vizibilitatea nu a permis reluarea jocului, astfel că partida a fost amânată pentru 8 aprilie când se va disputa din primul minut.
AGERPRES (V, AS-autor: Marius Ţone, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Irina Giurgiu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.