Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Manchester United a ratat ocazia de a urca pe podiumul campionatului de fotbal al Angliei, fiind egalată în ultimele secunde ale partidei disputate pe teren propriu cu Southampton, scor 2-2, marţi seara, în etapa a 35-a din Premier League.

Oaspeţii au deschis scorul pe stadionul Old Trafford prin Stuart Armstrong (21), însă United a revenit şi a marcat de două ori într-un interval de doar trei minute, prin Marcus Rashford (20) şi Anthony Martial (23), francezul înscriind cu această ocazie al 50-lea său gol în prima ligă engleză, în tricoul clubului din Manchester.

Southampton a reuşit să restabilească egalitatea în prelungirile reprizei secunde, prin Michael Obafemi (90+6), privând-o astfel pe Manchester United de două puncte preţioase, care ar fi propulsat-o pe poziţia a treia a clasamentului, după ce reuşise anterior o serie de patru victorii consecutive.

Celelalte meciuri din Premier League, disputate sâmbătă şi duminică, s-au încheiat cu următoarele rezultate:

Norwich City - West Ham United 0-4
Au marcat: Antonio (11, 45+1, 54, 74).

Watford - Newcastle United 2-1
Au marcat: Deeney (52 - penalty, 82 - penalty), respectiv Gayle (23).

FC Liverpool - Burnley 1-1
Au marcat: Robertson (34), respectiv Rodriguez (69).

Sheffield United - Chelsea Londra 3-0
Au marcat: McGoldrick (18, 77), McBurnie (33).

Brighton - Manchester City 0-5
Au marcat: Sterling (21, 53, 81), Gabriel Jesus (44), B. Silva (56).

Wolverhampton - Everton 3-0
Au marcat: Dendoncker (46), Jimenez (45+2 - penalty), Jota (74).

Aston Villa - Crystal Palace 2-0
A marcat: Hassan (45+4, 59).

Tottenham Hotspur - Arsenal Londra 2-1
Au marcat: Son Heung-min (19), Alderweireld (81), respectiv Lacazette (16).

Bournemouth - Leicester City 4-1
Au marcat: Stanislas (66 - penalty), Solanke (67, 87), Evans (83 - autogol), respectiv Vardy (23).

Luni se dispută partida Manchester United - Southampton.